#2015-12-14 07:26:39 

GregorMaster

Użytkownik

Witajcie, mam do Was pytanie. Zasadniczo nigdy tego nie musiałem robić, więc czuję się trochę… no nie jest to przyjemne uczucie. Otóż mam dłużnika, stary kolega, ale od dłuższego czasu uchyla się ze zwrotem pożyczonych ode mnie pieniędzy. Nie chcę iść od razu do komornika, ale z drugiej strony sam potrzebuję pieniędzy. Możecie coś poradzić?
#2015-12-14 09:05:18 

JakMak

Użytkownik

nie zazdroszczę. To nigdy nie jest przyjemne, tym bardziej, jeśli chodzi o kolegę. Ale innej drogi, jak tylko komornik to ja nie widzę. W końcu gościa nie zastraszysz ani nic.
#2015-12-14 09:24:13 

IwonaGosia

Użytkownik

Witaj. Może spróbuj na http://vindicat.pl/? Wydają się być sprawiedliwi w stosunku zarówno wierzyciela (czytaj, klienta), jak i dłużnika, więc jest duże prawdopodobieństwo, że ominą Cię dantejskie sceny, jak w przypadku wezwania komornika.
#2015-12-14 10:58:20 

GregorMaster

Użytkownik

No dobrze… a jak to działa? Bo póki co to poruszam się tutaj jak we mgle.
#2015-12-14 12:59:58 

IwonaGosia

Użytkownik

Masz klika różnych opcji. Możesz albo wystawić jego dług na giełdę długów, gdzie możesz odzyskać część swoich pieniędzy. Tyle, że to dosyć drastyczna metoda, bo nigdy nie wiesz, kto kupi dług. Albo możesz zalogować się do ich systemu Vcat, który najpierw da Ci opcję ugody z dłużnikiem, później umożliwia podjęcie dalszych kroków prawnych (droga sądowa). Całą instrukcję masz tutaj: http://vindicat.pl/faq/jak-windykowac-samodzielnie/. Wydaje mi się, że jak koledze (swoją drogą, fajny kolega, co nie chce kasy zwrócić), robić większych problemów, to ta druga opcja jest dla Ciebie odpowiednia.
#2015-12-14 14:41:23 

GregorMaster

Użytkownik

Dzięki za poradę. Zobaczę, co uda mi się od nich dowiedzieć i może skorzystam z ich usługi. Myślę, że temat można już zamknąć.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015